+ Yorum Gönder
Eğitim - Spor Bilgi Kategorilerinden Atletizm Lisans Alma Ve Sorgulama Makalesini Okumaktasınız.
 1. Swift
  Bayan Üye  Atletizm Lisans Alma Ve Sorgulama


  Lisans Sorgulama Atletizm
  Atletizm Lisans alma
  Atletizm Lisans Sorgula
  Atletizmde Lisans Nasıl Alınır
  Düzenlenen atletizm yarışmalarına katılabilmek için, bu Talimat hükümlerine göre lisans alınması ve bu lisansların her sezon Atletizm Federasyonu veya Atletizm federasyonunun yetkili kıldığı makamlarca vize ettirilmesi zorunludur Atletizm Federasyonunca veya atletizm federasyonunun yetkili kıldığı makamlar dışında verilen lisanslar geçersizdir. (Ek-1)
  Spor kulüpleri adına kayıtlı olmayan sporcular, Atletizm Federasyonundan veya atletizm federasyonunun yetkili kıldığı makamlardan ferdi sporcu lisansı alabilirler ve her yıl bu lisanslarını Atletizm Federasyonu veya Atletizm Federasyonunun yetkili kıldığı makamlara vize ettirebilirler.
  İlk defa ferdi sporcu lisansı çıkaran sporcular hiç beklemeksizin kulüp adına lisans çıkarabilirler. Kulüp adına lisans çıkaran sporcular kulübünden ilişiğini keserek tescil sürelerini beklemeksizin ferdi sporcu lisansı çıkarabilirler. Kulübün sporcuya ilişiksiz belgesi (Ek-6) vermemesi halinde sporcu kulüpten istifa ederek (EK-8) ferdi lisans alabilir. Kulüp adına lisans çıkardıktan sonra ferdi sporculuğa dönen ve tekrar kulüp adına lisans çıkarmak isteyen sporcular 1 yıllık tescil sürelerini doldurmadan kulüp adına lisans çıkaramazlar.
  Sporcu, bulunduğu kulüpte atletizm branşı yok ise; kulübünün iznini almak kaydıyla atletizm branşı faaliyetinde tescilli olan başka bir kulübün sporcusu olabilir. Ancak, mensubu olduğu spor kulübünde sporcunun yapmak istediği atletizm branşı var ise bir başka kulüp adına lisans çıkaramaz.

  Atletizm federasyonu sporcu lisansı alt yaş sınırı 10 yaştır. Atletizm federasyonu sporcu lisansı tescil süresi bir (1) yıldır.
  Lisans çıkarmak isteyen sporcunun aşağıdaki belgelerle birlikte Atletizm Federasyonuna veya atletizm federasyonunun yetkili kıldığı makamlara müracaat etmesi gerekmektedir.Belgelerin kulüp veya ferdi sporcu tarafından daktilo yada bilgisayar ile doldurulması şarttır.
  Lisans tescil ve vize bedeli her yıl Federasyon tarafından belirlenir.

  a) Nüfus cüzdanı fotokopisi.

  b) Kulüp lisansı için üç, bireysel sporcu lisansı için iki adet fotoğraf,

  c) 18 yaşından küçükler için veli izin onayı,

  d) İki adet (bireysel lisans alacaklar için bir adet) tescil fişi, (EK-2)

  e) Sağlık İzin belgesi,(EK-5)

  Sporcuların lisans numarası, sporcunun T.C.Vatandaşlık numarasıdır ve bu numara değişmez. Sporcuların hangi ilden lisans aldıkları ve diğer bilgileri Atletizm Federasyonunca veya atletizm federasyonunun yetkili kıldığı makamlar tarafından otomasyon sisteminden izlenebilir.
  Sporcu tescil fişlerinin bir adedi kulüp sporcusu ise spor kulübüne verilir, bir adedi de Atletizm Federasyonunda saklanır.
  Yarışma anında lisansını kaybeden sporcu, yarışmanın yapıldığı mahaldeki Federasyon temsilcisine başvurarak; diğer zamanlarda lisansını kaybeden sporcu, Atletizm Federasyonu veya Atletizm federasyonunun yetkili kıldığı makamlara başvurarak lisans çıkarabilir.Zayi nedeniyle lisans çıkarmak isteyen sporcunun, başvuru sırasında kimlik kartını ibraz etmesi zorunludur.

  Atletizm yarışmalarına katılacaklar lisanslarını her sezon Atletizm Federasyonuna veya atletizm federasyonunun yetkili kıldığı makamlara vize ettirmeleri zorunludur. Vize işlemleri her yıl 01 Ekim – 30 Kasım arasında yapılır.
  Vize işlemleri için sağlık izin belgesi ve eski lisansının Atletizm Federasyonuna veya atletizm federasyonunun yetkili kıldığı makamlara verilmesi gerekmektedir.

  Gençlik ve Spor genel müdürlüğü uygulamalar bağlantısından lisans sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

  GSGM Sicil Lisans Uygulaması Giriş

  Lisans tescil Formu İçin --> Tıklayınız 2. AYFER
  Bayan Üye

  Cevap: Atletizm Lisans Alma Ve Sorgulama


  Atletiizm de lisans almadan bir sporcunun yarışması mümkün değildir. Bu lisansların belli şartları bulunmaktadır. Bu şartları arkadaşımız çok güzel bir şekilde listelemiş. Geniş bilgi için yukarıdaki yorumu okumanızı öneririm. 3. Kayıtsız Üye

  Cevap: Atletizm Lisans Alma Ve Sorgulama

  Nasıl lisans ala bilirim??+ Yorum Gönder

türkiye atletizm federasyonu lisans sorgulama

lisans sorgulama

atletizm lisans sorgulama

sporcu lisans sorgulamataf lisans sorgulamagsgm lisans sorgulama