+ Yorum Gönder
Sağlık - Şifalı Bitkiler Kategorilerinden Limonun Faydaları Nelerdir? Makalesini Okumaktasınız.
 1. Selim
  Administrator  Limonun Faydaları Nelerdir?


  Adeta bir ecza deposu olan limonun faydalarını saymakla bitirmek bile çok zordur.


  Toplumumuzda sanki sadece c vitamini içerdiği veya soğuk algınlığında faydası olduğu düşüncesi yanlıştır. Çünkü şimdi okuyacaklarınıza çok şaşıracaksınız. Gerçekte limonun faydalarının bu kadar çok olduğunu anladığınızda artık limon hayatınızda asla vazgeçemeyeceğiniz adeta bir besin, vitamin kaynağınız olacak.


  Şimdi birkaç madde ile limonun faydalarına göz atalım:


  - En etkili olduğu yönü çeşitli enfeksiyonlara karşı savaşmasıdır. Grip, nezle ve boğaz ağrılarına karşı çok etkili bir destektir.


  - İçerisinde bulunan ve kendisine pektin lifi adı verilen bir liften dolayı limon aslında hem bir mide dostudur hemde acıkmayı geciktirdiğinden dolayı da zayıflamaya yardımcıdır. Midenizde ki asit dengesini korumanız için ılık bir limonlu su bardağı içtiğinizde bunun dengelendiğini hemen farkedeceksiniz.


  - Aynı zamanda limon cilde çok ciddi faydaları vardır. Antioksidan etkisi sayesinde ciltteki lekeleri giderir hatta ciltteki kırışıklıklardan kurutlmanıza yardımcı olur.


  - Özellikle stresli olanların sıkça yaşadığı sorunlardan bir taneside bağışıklık sistemlerinin zayıf düşmesidir. Limon bağışıklık sisteminin adeta can dostudur. Onu kuvvetlendirir ve vücudunuzun korunmasına yardımcı olur.


  - Yine limonun kokusu sinir sisteminiz rahatlatıp sakinleştirir ve kafeine olan ihtiyacınızı azaltarak sizleri bağımlı olmaktan da kurtarır. 2. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder