+ Yorum Gönder
Sağlık - Şifalı Bitkiler Kategorilerinden Sarımsağın Saçlara Faydaları Makalesini Okumaktasınız.
 1. Selim
  Administrator  Sarımsağın Saçlara Faydaları


  Saçlarınız için mükemmel bir bakım. Dökülen saçlarınızın dökülmesinin durması ve harika bir parlaklık ve canlılığa kavuşması için sarımsak ve zeytin yağı kullanın.

  Tarih boyunca sarımsağın faydalrı bilinmektedir. Günümüzde de tıbben faydalrı kanırlanmıştır. Antibiyotik yararlarının yanında sarımsak mükemmel bir saç bakımı ve onarımı sağlamaktadır. Ondaki etkileri gerçekten övüldüğünden çok daha fazladır. Önemli olan diğer bütün doğal ürünlerde olduğu gibi bilinçli kullanmaktır.


  Saçlarınız için iki türlü sarımsaktan istifade edebilirsiniz.


  Birincisi iyice ezdiğiniz dört diş sarımsağı saç derinize iyice sürünüz. Sürdükten sonra eğer kötü kokudan rahatsız olmak istemiyorsanız başınıza bir bone geçirip yaklaşık yarım saat beklemeniz gerekiyor. Daha sonra saçlarınızı iyice yıkayarak işleminiz tamamlayabilirsiniz. Bu işlemi haftada bir veya ike defa uygulayarak sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.
  İkinci işlem şekli ise iyice ezdiğiniz saımsakları zeytinyağı ileve ederek bir cam kavanozu içerisinde yaklaşık üç hafta kuru ve kapalı bir ortamda saklayınız. Daha sonra yukarıda açıkladığımız uygulama şekli ile yine hafta iki defa olmak üzere bundan saçlarınıza sürerek güçlü ve sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz. 2. Leyl'i Yar
  Yeni Üye

  Cevap: Sarımsağın Saçlara Faydaları


  Sarımsak, saçları ve hatta kaçları ince olan kılları kalınlaştırma ve yeni çıkarma gibi güçlü etkisi vardır. Denemiş biri olarak tavsiye edebilirim. Kokusu sert gelebilir fakat gür ve dolgun saçlar için küçük kalacak bir sorundur.+ Yorum Gönder