+ Yorum Gönder
Moda - Saç Stilleri Kategorilerinden Röfle Balyaj Nasıl Yapılır? Makalesini Okumaktasınız.
 1. çiçekçi
  Yeni Üye  Röfle Balyaj Nasıl Yapılır?


  Bayanlar saç modellerini daha çok röfle modelini tercih ederler ama röfle saçın yapılması biraz zordur. kendiniz yapmaya kalkarsanız saçınıza zarar vereceksiniz. Yakınlarınızdan yardım isteyip yapabilirsiniz.Bir kaç malzemeye ihtiyacınız olacaktır. Gerekli olan malzemeler:ilk Önce toz açıcı,oksidan,tarak,toka,folyo,pens ve penuar malzemelerini hazırlayıp ilk önce toz açıcıyı ve oksidanı karıştırıp krema haline getirin saçınızın açılması için oksidanın %9 kullanın. saçı dört parçaya ayırıp toka ile kolaylık sağlayabilirsiniz. çok kısa saçları pens ile tutturup röfle yapmaya geçebilirsiniz. Röfle uygulamasına enseden başlayabilirsiniz. Röflenin tutması için ortam ısısı yüksek olmalıdır.
  Saçları tutam tutam parçalara ayırın tutamlardan birini alıp birini bırakıp aldığınız tutamları folyo üzerine koyup üzerine açını sürün. bir ipucunu sizinle paylaşmak istiyorum.Röflenin daha yoğun olması için ince ve sık tutamlar,daha seyrek olması için kalın ve seyrek tutamlar tutabilirsiniz. Folyo' yu açıcı sürdüğünüz saçın üzerine doğru katlayın folyo' nun kenarlarını da saçın üzerine doğru kıvırıp bir paket haline getirebilirsiniz. Düşmemesi içinde pens yardımı ile tutturun.
  Folyo' ları açarak renk değişimi olup oladığını kontrol edin rengi yeteri kadar açıldığında paketi çıkarın diğer tutamlara bulaşmaması için ıslak bir havlu ile açıcıyı sıyırın Foyo' ları çekerek çıkarmaya çalışıp ılık su ile yıkayıp cila işlemi uygulayın.Küllü tonlar için Latin sarısı kızıllık istenmiyorsa numarası bir ile biten koyu renk boyalar kullanılmalıdır. Boyayı su ile karıştırıp saça yedirin ve 5 dakika bekleyin ve saçı ılık su ile durulayın ardından şampuan ve saç kremi sürerek yıkayın gölge ile röfle arasındaki fark bekleme süresidir. gölge yapmak için bekleme süresini daha kısa tutmanız veya pigmentasyon işlemi uygulamanız gerekmektedir.

  Röfle Balyaj Nasıl Yapılır 3.jpg
  Röfle Balyaj Nasıl Yapılır 1.jpg
  Röfle Balyaj Nasıl Yapılır 2.jpg 2. BAKİYE
  Bayan Üye

  Cevap: Röfle Balyaj Nasıl Yapılır?


  Röfle balyaj modeli kadınların en çok sevdiği saç modellerinden biridir bu saç modelinin yapılması oldukça zordur röfle balyaj saç modelini ancak bilenler yapabilir bunun için ise bu modeli kendimiz uygulamamalıyız bu modeli kuaföre yaptırmalıyız.+ Yorum Gönder

seyrek rö