+ Yorum Gönder
Sağlık - Psikiyatri Kategorilerinden Vücut Anatomisi Makalesini Okumaktasınız.
 1. Selim
  Administrator  Vücut Anatomisi


  Vücut anatomisi tüm canlıların yapısı ve düzeni ile ilgilenen bir bilim dalıdır. Vücut anatomisinin bir çok alt bölümleri vardır.
  vücut yapılarını bölge bölge inceleyen anatomiye Topografik anatomi denilir. Anatominin bir başka alt bölümü sistematik anatomi' dir. sistematik anatomi vücut organlarını yapılarını bir araya gelmesini sağlayan anatomi dalıdır.
  vücut anatomisinin diğer bir dalı ise karşılaştırmalı anatomidir. Karşılaştırmalı anatomi insan ile başka canlıların vücut yapılarındaki benzer ve farklı tarafları karşılaştırmalı olarak ele alan vücut anatomisinin bir dalıdır.
  Vücut yapılarının hastalıklara tanı koyma aşamasındaki rollerini oynayan alt uğraşma alanına klinik anatomi denilir.
  Anatomi vücudumuzda kıkırdaklar, kemikler, eklemler, kaslar, solunun sistemleri, sinir sistemi, deri, bağlar, endokrin sistem, dolaşım sistemi ve ürogenital sistem vücudumuzun bu bölümlerini incelemektedir. 2. Selin
  Bayan Üye

  Cevap: Vücut Anatomisi


  vücüt anatomisi, canlıların yapısını ve düzenini araştıran önemli bir tıp alanıdır. Bu bilim dalını her tıp ve sağlık bölümünü okuyan okulların öğrencilerine anlatılır. Tüm öğrencilerin en çok zorlandıkları ders olarak herkesin karşısına çıkar bu ders.+ Yorum Gönder