+ Yorum Gönder
Moda - Örgü Elişi Kategorilerinden çeşit çeşit Yemeni Oya örnekleri Makalesini Okumaktasınız.
 1. Selim
  Administrator  çeşit çeşit Yemeni Oya örnekleri


  Genellikle kadınların el işi ile yapıldığı bilinir kadınlar çok zeki ve çalışkan oldukları için her yaptıkları sanki bir makine dikmiş gibi yaparlar. Bayanların yaptıkları oyaların bir çok örnekleri vardır. Genellikle oyalar eşarbın başlarına yapılır. Her Arap kadınının başında görebileceğiniz oyalar hepsi el işi ile yapılmaktadır.

  Oyalar değişik değişik renklerle yapılmaktadır. Güzel gözükmesi için çok fazla ayrıntılara dikkat ederler.Bazı oymaların başına değişik renklerle boncuklar koyup güzel gözükmelerini sağlarlar.
  Bebekler için de kullanılan oymalar değişik süslerle ve resimlerle boyarlar. Bebekler küçükken başına yüzüne sinek konmaması için kullanılan eşarpların başına oya yapıp değişik iplerle işlerler.

  çeşit çeşit yemeni oya örnekleri 2.jpg
  çeşit çeşit yemeni oya örnekleri 1.jpg
  çeşit çeşit yemeni oya örnekleri 3.jpg 2. BAKİYE
  Bayan Üye

  Cevap: çeşit çeşit Yemeni Oya örnekleri


  Günlük hayatımızda çoğu yerde kullandığımız bir el işi örneklerinden biridir oyaları çoğunlukla gelin çeyizlerinde kullanırız gelinlerin çeyizlerini süsleyen şeylerden biride oyalardır çeşit çeşit renk renk yazma oyaları hem çeyizlerde hemde günlük hayatta kullanılır bu yemeni oyalardan bazıları şunlardır;en-guzel-oya-modelleri-2015-620x465.jpgindir (1).jpg+ Yorum Gönder