+ Yorum Gönder
Moda - Örgü Elişi Kategorilerinden Anlatımlı Boncuk ve Tığ İşi Katlı Kolyeler Makalesini Okumaktasınız.
 1. Bengisu
  Bayan Üye  Anlatımlı Boncuk ve Tığ İşi Katlı Kolyeler


  Malzemeler:

  - Farklı boyutlarda kahverengi tonlarında boncuklar

  - Kahverengi merserize iplik
  boncuk tığ kolye.jpg
  Yapılışı:

  Kolaylık olması açısından öncelikle bir iplik ile kolyenizin uzunluğunu belirleyebilirsiniz. Bunun için iplikle, kolyenin bitmişinin olmasını istediğiniz şekilde boyun ölçünüzü alın. Kolye 8 katlı olacağı için bu ölçünün sekiz katı uzunluğunda ipi kesin. Böylece kendiğinize bir ölçü hazırlamış olduğunuz. Ölçüyü bir kenara bırakın.

  Bütün boncukları kahverengi merserize ipe büyük, küçük, orta boy şeklinde karışık olarak geçirin. İşe tığ ile zincir çekerek başlayın. 5 zincir ( boncuklarının hangi yoğunlukta olmasını istiyorsanız ona göre zincir sayısını belirleyin ) çekin bir boncuk alarak yine 5 zincir çekin, bir boncuk alın yine 5 zincir çekin….. Bu şekilde uzun bir şerit örün. Ördüğümüz şerit daha önceden hazırladığımız ölçü ipinin uzunluğuna geldiğinde zincir çekmeyi bırakın. Şeridin başlangıç ucu ile bitiş ucunu birleştirin. İkiye katlayın, sonra bir kez daha ikiye katlayın ( 8 kat şeklini alacak ). Her iki ucundaki sekiz katı ayrı ayrı birleştirin. Takmada kolaylık olması açısından kolyenin bir ucuna büyük br boncuk, diğer ucuna ise tığ ile boncuğun geçebileceği şekilde bir yuvarlak örebilirsiniz.

  Ayni yöntemle farklı renklerde ve farklı uzunluklarda katlı kolyeler örebilirsiniz. Aşağıdaki resimde başka bir boncuk ve tığ işi katlı kolye örneği bulunmakta.
  değişik kolye.jpg 2. Elif
  Yeni Üye

  Cevap: Anlatımlı Boncuk ve Tığ İşi Katlı Kolyeler


  Anlatımlı Boncuk ve Tığ İşi Katlı Kolyeler çok hoş ve çok hoş çok beğendim çok güzeller yapmasıda çok kolay çok beğendim muhteşemmiş her kese bu siteyi tavsiye ederim...

+ Yorum Gönder

boncuk kolye yapılışı

büyük boncuklu kolyeler

tığ kolye

anlatımlı tığ işi boncuk örme

TIG ISI KOLYE

tığ işi merserize