+ Yorum Gönder
Özel Günler - Önemli Haftalar Kategorilerinden 24 Kasım Öğretmenler Gününü niçin kutluyoruz Makalesini Okumaktasınız.
 1. Kelebek
  Bayan Üye  24 Kasım Öğretmenler Gününü niçin kutluyoruz


  Öğretmenler hayatımızda çok önemli yer teşkil eder. Bizlere hiç bıkmadan birşeyler öğretmeye çalışıp, bizim başarımızla sevinen, bizim üzüntümüzle üzülen anne ve babadan sonra en yakın parçamızdır.
  Hz. Ali (R.A) ın meşhur sözü “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.” aklımıza gelir hep, bu laf öyle içi boş bir laf değildir. İşte öğretmenler gününü neden kutlarız sorusunun cevabı aslında bu sözde gizli.
  Öğretmenler Gününü her yıl 24 Kasım’da kutluyoruz, çünkü onlar bizim herşeyimiz

  24 kasim öğretmenler günü 1.jpg

  24 kasim öğretmenler günü.gif 2. Helin
  Bayan Üye

  Cevap: 24 Kasım Öğretmenler Gününü niçin kutluyoruz


  24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ


  Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Baş Öğretmenlik’ünvanının verildiği gün olan ve 24 Kasım 1981 tarihinden bu yana den bu yana her yıl 24 Kasım'da kutlanılan öğretmenler günü tüm yurtta olduğu gibi bu günde ilçemizde çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.


  Sabah 09.00 da Atatürk Anıtına çelenk sunulmasının ardından Söke Öğretmen Evi'nde devam edecek olan kutlamalarda günün anlam ve önemi ile yapılacak olan konuşmaların ardından asil öğretmenlik ataması yapılan 7 genç öğretmen yemin edecek törende ayrıca emekliye ayrılan 22 eğitimciye de plaket verilecek.

  Söke Belediyesinden en yaşlı bayan öğretmene ziyaret;
  Söke Belediyesi Kültür Komisyonu geçtiğimiz yıl başlattığı uygulama ile ilçenin en yaşlı erkek öğretmeni olarak Köy Enstitüsü çıkışlı öğretmenlerimizden Rıza Örgüt’e yaptığı ziyaretten sonra bu yıl ilçemizin en yaşlı bayan öğretmeni olarak bilinen Süheyla Özarcan’ı ziyaret edip öğretmenler gününü kutlayacak. Etkinlik kapsamında ayrıca ilçemizin en genç öğretmeni olan Sadullah Kuşada İlköğretim Okulu Öğretmenlerinden Özge Salum’da Söke’nin en genç öğretmeni olarak bu ziyarette yer alacak.
  Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Hayatta En Hakiki Yol İlimdir’sözünü kendilerine rehber edinen ve bu yolda eğitime katkı veren tüm öğretmenlerimizin bu anlamlı günlerini kutlayan Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi; ”Eğitim sorunlarını çözen uluslar bilim, kültür, sanat teknoloji ve ekonomik anlamda kalkınmış ve ilerlemiştir. Bu konuda en büyük görev hiç şüphesiz ki öğretmenlerimize düşmektedir. Çağdaş demokratik bir toplum oluşturmak adına en büyük sorumluluğu üstlenen öğretmenlerimiz her zaman olduğu gibi bundan sonra da Atatürk ilkeleri doğrultusunda öğrencilerimize ışık vererek geleceğimizi emanet edebileceğimiz nesiller yetiştireceklerdir.” dedi. 3. Kayıtsız Üye

  Cevap: 24 Kasım Öğretmenler Gününü niçin kutluyoruz

  Harika bir yazı dersine çok yardımcı oldu+ Yorum Gönder

öğretmenler gününü niçin kutluyoruz

öğretmenler günü sanat etkinlikleri

24 kasım öğretmenler gününü neden kutluyoruz

öğretmenler gününü neden kutluyoruz

24 kasım öğretmenler gününü niçin kutluyoruz

24 kasım ile ilgili resim