+ Yorum Gönder
Sözler ve Mesajlar - Meşhur Sözler Kategorilerinden 18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili Güzel Sözler Makalesini Okumaktasınız.
 1. çiçekçi
  Yeni Üye  18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili Güzel Sözler


  Dünya savaşı sırlarında Anadolu’nun etrafını çeviren düşman devletler bu toprakları bizden almak istediler. Ancak ecdadımız bu toprakları kanlarıyla ödediler ve bizlere kadar ulaşmıştır. Çanakkale de olduğu gibi ecdadımız bir tarih yazmıştır. Çanakkale’yi almaya gelen düşman askeri boğaza gömen koca seyit gibidir bizim ecdadımızın imanı.

  - Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale Muhare¬belerini kazandıran bu yüksek ruhtur. (Mustafa Kemal Atatürk)

  -Harpte iki meş’um (uğursuz) şey vardır. Bunlardan biri taş duva¬ra körü körüne yüklenmek, diğeri kuvvetleri birtakım ayrı ve bağlan¬tısız harekâta dağıtıp köreltmektir. Biz bu iki ahmaklığı yapmanın tehlikesiyle karşı karşıyayız. (İngiliz Başbakanı Asquith)

  -Ordunun yardımı olmaksızın Filo’nun başarı sağlayabileceği ümidine kapılmıştım; fakat şimdi bu işte müşterek bir harekâtın zo¬runlu olduğunu anlıyorum. (Churchill)

  -Türkler, Çanakkale’yi zorlayan çağının en ileri tekniğine sahip güçler karşısına adeta bir kale gibi dikilmişlerdir. (Churchill)

  - Çanakkale müdafaası, üç mucizeler muharebesidir. Hali kurtar¬dı; maziye hamaset ve azametini iade etti; vatanımızı bir vatanı ebedi yaptı. (Sami Paşazade Sezai) 2. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder