+ Yorum Gönder
Sözler ve Mesajlar - Meşhur Sözler Kategorilerinden Şeyh Şamil Basayev Sözleri Makalesini Okumaktasınız.
 1. Selim
  Administrator  Şeyh Şamil Basayev Sözleri


  Şamil basayev Çeçenistan’da doğmuştur. Rusya Çeçenistan arasındaki Çeçenistan bağımsızlık hareketinin kurucusudur. Çeçenistan sorununun tüm dünyaya bildiren bir liderdir.2006 yılında Ruslar tarafından öldürülmüştür.

  Şeyh Şamil Basayev’İn sözleri:

  -Bizden durmamızı isteyen dünyaya gülüyor ve diyoruz ki: Bu güne kadar bizim için, sizi dinlememizi gerektirecek ne yaptınız?

  -Bizler ayrılıkçı değiliz. Ayrılıkçı; bir kimseden ayrılmaya çalışan kimsedir. Biz kimseden ayrılmadık, çünkü kimsenin parçası da değildik!

  -Savaşa karşıyım ama haksızlığa karşı savaşmak karakterimdir.

  -Daima savaşacak kadar genç, ölecek kadar yaşlıyız.

  -O gün 300 Rus askeri öldürdük. 3 helikopter düşürdüm. Onlar bize saldırdıklarında ilk olarak Hasta haneleri, doğum evlerini, petrol kuyularını vuruyorlardı. Biz zorunlu olduğumuz için Hasta haneye girdik. Onlar burada gelip yaşlıları çoluk çocuğu öldürürlerken dünya neredeydi? Onlara niye terörist demediler? Bugün insanların bana terörist demeleri umurumda değil. Benim ne yaptığımı Allah biliyor. Ben halkım için savaşıyorum. İnsanların ne düşündükleri umurumda değil.

  -Kimse, Allah'ın müsaade ettiğini yapmama engel olamaz!

  -Şehadete güle güle giden insanlara karşı ölüm;ancak bir su tabancası kadar tehdit unsuru olabilir. 2. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder

samil basayevin sozleri

şamil basayev sozleri