+ Yorum Gönder
Sözler ve Mesajlar - Meşhur Sözler Kategorilerinden Kahve İle İlgili Söz Makalesini Okumaktasınız.
 1. Selim
  Administrator  Kahve İle İlgili Söz


  Kırk yıllık hatır. Kahvenin hikâyesinde bizde Osmanlıya dayanır yemenden gelen kahve Türklere has bir pişirme usulünden dolayı Türk kahvesi denmiştir. Başta sarayın içeceği olan kahve zamanla halkın evinde tükettiği bir içecek haline gelir. Osmanlı döneminde kahve elçiler sayesinde Avrupa’ya gönderilmiş sonrada tüm dünyayı sarmıştır kahvenin hikâyesi. Kahve için yazılan sözlerde şöyledir:

  1- Günlerim hep orta şekerli benim, Kahvelerim hep bol köpüklü, Kahve Fincanında Kayboldu ümitlerim, Gönlüm alabildiğine sevda köpüklü, Benim hayallerim hep bol köpüklü.

  2- Kahvede midir dostluk yoksa yüreklerde mi, İçilirken edilen koyu telveli sohbetlerde mi , Bir fincan kahvenin değil kırk yıl hatırı mı Yürekten seven ölümsüz dostluklarda mı.

  3- Atalar bu sözü boşa dememiş Kırk yıl dostluk sağlar bir fincan kahve. Ola ki bu dörtlük yerini bulur Şu gönlümü dağlar bir fincan kahve.

  4- Sevgin bir yudum acı kahvemdir Ömrünü versen de çeksen kahrımı Güzel günlerimizin, benim hatırına Kahve gözlü sevdiceğim, hayatım. 2. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder