+ Yorum Gönder
Sözler ve Mesajlar - Meşhur Sözler Kategorilerinden Şeyh Muhammed Muta Haznevi Kısa Sözleri Makalesini Okumaktasınız.
 1. Yasemin
  Bayan Üye  Şeyh Muhammed Muta Haznevi Kısa Sözleri


  Şeyh Muhammed Muta Haznevi Kısa Güzel Sözleri


  Eğer biz İslam ile amel etmez, çocuklarımıza İslamı öğretmez isek öldükten sonra pişman oluruz ve hem biz hem de çocuklarımız helak oluruz.

  **********************

  İnsan yaptığı işlerde Allah'ın rızasını kastederse mutlaka başarıya ulaşır. Eğer dünya menfaatlerini kastederse başarıya ulaşamaz. İnsanın niyeti Allah'ın rızası olursa, Cenab-ı Allah onun için bütün kapıları açar.

  **********************

  Kişi kendini Allah'a kullukta ve ibadetlerde eksik görmeli ve Peygamberimizin ahlakıyla ahlaklanmış edepli insanları örnek alıp, kendini onlara benzetmeye çalışmalıdır.

  **********************

  Akıllı insan, ahireti için lazım olan amellerden başka, lüzümsuz şeylerle uğraşmayı zamanının kaybolması olarak görendir. İnsan kendisi ile Rabbi arasındaki bağı kurmalıdır.

  **********************

  Aslında ölüm yeni bir hayattır. Hakiki ölüm ise: Kalbin ölümü, inançsızlık, ahirete inanmamak, şehvetlere kapılmak ve geçici dünya lezzetlerinin karanlığına gömülmektir.

  **********************

  Kalbin ıslahı ve nefsin terbiyesi, ancak sağlam bir itikad, salih bir amel ve İslam'ın hükümlerini, helal ve haramı öğrenmekle mümkündür. Namazı düzgün ve sahih olmayan bir insan kalbini ıslah ve nefsini tezkiye edemez.

  **********************

  Nakşi-Haznevi Tarikatı'nın gayesi İslam'ın ameli yönünü uygulamaktır. Bir müride lazım olan şey; haramlardan kaçınması, vacipleri yapması, uygun değilse mübahları terketmesidir.

  **********************

  Kendinizi iyi ve salih insanlara benzetin. Muhakkak ki salih insanlara benzemek kurtuluştur.

  **********************

  İnsan Allah'ın rızası olan şeylerle ilgilenmelidir. Kalbi her zaman yaralı olmalı ve Allah'ın kendisinden razı olması konusunda hüzünlü olmalıdır.

  **********************

  Cenab-ı Allah'tan dileğim, bizlere sahih ve selim bir akıl versin ki; bu akılla kendi yolunda yürümemizi sağlasın.

  **********************

  Kalpteki dağınıklığı ancak Allah'a yönelmek, vahşeti ancak Allah'la ünsiyet giderir. Kalpteki şehvet ateşi ancak Allah'ın sevgisi, zikri, sıdk ve Allah'a karşı ihlaslı olmak ile söner.

  **********************

  İnsanın Allah'a inancı güçlü olursa, Allah'tan gelen her şeye razı olur. Sevgiliden gelen her şey hoştur der, Allah'a isyan etmez. Allah neyi takdir ettiyse ona boyun eğer ve dünyada da rahat eder.

  **********************

  Tüm vücudun ıslahı, kalbin ıslahına bağlıdır. Kalbin ıslahının şartı da Allah'ın zikridir. Allah ( C.C ) Kur'an-ı Kerim'de : "Bilesiniz ki kalpler ancak Allah'ın zikri ile mutmain olur.'' buyuruyor.

  **********************

  Adabı tatmayan ve yaşamayan, bu insanlarla beraber olmayan bu yolu anlayamaz. Bu adabı yaşayan ve tatbik eden, ruhu pahasına dahi olsa bu yolu tercih eder.

  **********************

  Allah'ın dininden uzaklaşmanın, haramları işlemenin şeref sayıldığı bu asırda, saadet ve gerçek yaşam ancak Allah'ın dinine sarılmak ve bu yolda devam etmekle mümkündür.

  **********************

  Allah ve Resulü için söylüyorum. Biz bu tarikatın adaplarını sadatlarımızdan aldık. Sözle aldık, gözlerimizle gördük. Bu temiz adaplar Peygamber (S.A.S)'in şeriatına ve sünnetine uygundur. Bu adaplardan ne doğuda ne batıda, hiçbir yerde görmedik.

  **********************

  Bu tarikatın adapları Hz.Muhammed (S.A.S) Efendimizin getirdiği şeriata hizmet etmektedir
 2. Mrtclk
  Yeni Üye

  Cevap: Şeyh Muhammed Muta Haznevi Kısa Sözleri


  İslam dini için söylediği özlü ve güzel sözler herkes tarafından takdir edilmiştir.İnsanların olgunlaşmasını sağlamış ve bu sözler bir çok insana rehberlik etmektedir. 3. Kayıtsız Üye

  Cevap: Şeyh Muhammed Muta Haznevi Kısa Sözleri

  dilerim Rabbim.bizi boyle buyuk insanlarin yoluna hizmetci kilsin ne mutlu gonulden tabi olanlara Rabbim sizi basimizdan eksik etmesin Amin 4. Kayıtsız Üye

  Cevap: Şeyh Muhammed Muta Haznevi Kısa Sözleri

  evet arkadaşlar bu tarikat gördüğünüz üzre Efendimiz sav sünneti seviyesi ışığı altında ilerlemektedir ve bunu ancak yaşayarak bu tarikata murid olarak anlayabilirsiniz dışardan duyarak yada bakarak bunu şuur edemeyiz ben yaşadım ve yaşıyorum ve hepinize bu yolda yurumenizi tavsiye ederim Rabbimiz Şeyh muhammed muta ksa hz bsmzdn eksk etmesine

+ Yorum Gönder

şeyh muta ilahileri

şeyh muhammed muta kısa sözleri

şeyh muhammed muta ile ilgili haberler

şeyh muhammed muta

şeyh muhammed muta ilahileri

Şeyh muta haznevinin sözleri