+ Yorum Gönder
Eğitim - Kitap Tanıtım Kategorilerinden Kitap Okumak ile ilgili Kompozisyon Makalesini Okumaktasınız.
 1. Selim
  Administrator  Kitap Okumak ile ilgili Kompozisyon


  Kitap, insanın en iyi arkadaşıdır. Bilgi yuvasıdır ve bize çok şey öğretir. Becerilerimizin ve başarımızın artmasında çok önemli payı vardır. O kadar çok çeşidi vardır ki, tarihimizi, mutluluğu, hüznü her şeyi onlardan öğreniriz.
  Kitap okumak pas tutan beynimizin çalışmasını sağlar. Bilgi sahibi oluruz, ufkumuz genişler. Büyük küçük her yaşa uygun kitaplar vardır. İsteyen istediği kitabı alıp okuyabilir. Çocuklarımızın derslerinde başarılı olmaları için de bol bol kitap okumaları gerekmektedir. Çocuklarımıza bu alışkanlığı kazandırabilmek için öncelikle kendimizde kitap okumalıyız. Her gün belirli bir saati kitap okuma saati olarak belirlemeli, bütün aile kitap okumalıdır. Böylece çocuğumuza bu alışkanlığı kazandırmış oluruz. Kitap okuyan insan uçsuz bucaksız denize benzer. Okudukça bilgi dağarcığı artar. Bir ülkenin kalkınması içinde önemlidir kitap okumak. Kitap okumak cehaleti ortadan kaldırır, insanları belli bir kültür seviyesine taşır. Kitap okuyan bir toplum her zaman için daha öndedir. İnsan okudukça kelime haznesi genişler, böylece fikir ve düşünceleri de değişir. İyi ve kötüyü daha iyi ayırt eder.
  Hayatımızın her evresinde bize hitap eden bir kitap muhakkak vardır. Okumanın yaşı yoktur. Yeter ki okumak isteyelim. Unutmayalım ki kitap bizim en iyi dostumuzdur. 2. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder