+ Yorum Gönder
Moda - Hamile Giyim Kategorilerinden Hamilelikte Beslenme Nasıl Olmalıdır Makalesini Okumaktasınız.
 1. Galus
  Super Moderator  Hamilelikte Beslenme Nasıl Olmalıdır


  hamilelik esnasında nasıl beslenilmelidir ?

  Hamilelik esnasında beslenme kişiden kişiye değişebilir, bu beslenmenin belli bir kuralı yoktur. Bebeğin sağlıklı ve güzel bir hamilelik için yeyeceğiniz şeyleri az az tüketmelisiniz. Doktorların tavsiye ettikleri de budur.


  Gün içerisinde fazla yemek yememelisiniz, mide zaten belli bir baskı altındadır, dolu tabakları ve meyveleri bitirmenize gerek yoktur,eğer öyle devam ederseniz,hazımsızlık ve baş ağrısı,gibi rahatsızlıklar çıkabilir kendinizi kontrol etmeyi bilin.


  Hamilelikte Tüketmeniz gereken şeyler:

  Tahıl: Sabah yemekleri dahil akşam yemeklerinde bile tahıl tüketmelisiniz.pirinç,ekmek,bulgur gibi lerini tüketebilirsiniz.
  şunu unutmayalımki fazla tüketmemeliyiz.


  her öğünde bir tahıl çeşidi tüketmelisiniz, tahıl fazla tüketildiği taktirde kabızlık için yol açmış olursunuz. tahıl ile birlikte lifli yiyecekleride unutmayın.

  Hamilik esnasında besin kaynaklarınızdan en önemlisi Yeşilliklerdir. Gün içerisinde Hazmı kolay olduğu için mutlaka yeşil yapraklı bitkileri tüketmekte yarar vardır.


  Hamilelikte sizlere en çok lazım olacak olan şey proteindir.yoğurt,peynir ,soya gibi yiyecekleri tüketebilirsiniz. bu saydıklarım protein yönünden zengin olanlardır.  Hamilelikte günlük tüketilmesi lazım olan protein il üç ay içerisinde 2200 mg diğer aylarda is 2500 mg çıkmaktadır. akşam yemeklerinde tahıl ve yeşillik yiyorsanız bununla birlikte tavukta yemelisiniz. balık veya kırmızı ette size kalmış birşeydir.
 2. Mrtclk
  Yeni Üye

  Cevap: Hamilelikte Beslenme Nasıl Olmalıdır


  Anne ve bebek sağlığı için hamilelikte beslenme çok önemlidir. Dengeli ve düzenli beslenme annenin iyi bir hamilelik geçirmesini sağlar, bebeğinde sağlıklı doğmasına neden olur.+ Yorum Gönder