+ Yorum Gönder
Dekorasyon - Halı Ve Perdeler Kategorilerinden Halı Temizliğinde Püf Noktalar Makalesini Okumaktasınız.
 1. Galus
  Super Moderator  Halı Temizliğinde Püf Noktalar


  halı temizliğinde püf noktalar nelerdir ?

  Halılarımızın daha uzun ve ve güzelliğini yitirmemesini istiyorsak bakıma ihtiyaç vardır ve bu bakımı düzgün kullanmalıyız.
  Halılar için geç kalınmamalı ve daima bakımlarına dikkat edelim.


  Kan lekesi nasıl çıkarılır: soğuk temizleme ile müdahale edilmelidir.

  Yanıklar nasıl giderilir.

  Yanan bölümler ancak tekrar dokun masıyla eski halini alır ve koyu uçların hafiften kesilmesiyle halıdaki çirkin görüntüyü yok etmiş oluruz.

  Boya lekesi nasıl çıkarılır:

  aslında tek yöntemi profosyenel bir halıcıya danışmaktır,yada etkilenen alanlar tekrardan dokunabilir.  Pas lekesi nasıl yok edilir ?


  bu lekeyi yok etmek için profosyenel bir halıcı getirmekte yarar var aksi taktirde kullanılan yalnış temizlik ürünleri halıyı dahafazla çirkinleştirebilir.
  Derinlemesine Temizlik nasıl olur ?

  Halının temizlenmesine öre kendinize bir temizleme yolu çizin kullandığınız sıradan deterjanlar tekrardan halılarınıza lekeler bırakabilirler.
  deterjan seçimide çok önemli bir unsurdur.


  Halılarınızı sıcak su ile temizleyin

  Temizleme metotları

  Halıya deterjan ve sıcak su püskürtülür yumuşayan lekeler kuvvetli bir vakumla halıdan akıp gidecektir. sıcak su kullanımı halının derinlemesinde kullanılan en iyi yöntemdir.
 2. Mrtclk
  Yeni Üye

  Cevap: Halı Temizliğinde Püf Noktalar


  Halı temizliği zordur. Özellikle de üstünde lekeler var ise, halıları temizlemek için genel temizlik yapmadan önce lekeler var ise leke halıya uygun leke çıkarıcı kullanarak lekeler giderilmeli daha sonra halının temizliği yapılmalıdır.+ Yorum Gönder

sakalli iple yapilan hali nasil yikanir