+ Yorum Gönder
Eğitim - Hakkında Bilgi Nedir Kategorilerinden Adet Ne Zaman Biter Makalesini Okumaktasınız.
 1. Selim
  Administrator  Adet Ne Zaman Biter


  Adet ile ilgili bilgiler kadınlar için çok önemlidir çünkü bir çok ibadet bu konuyla bağlantılıdır.
  Adetin bitmesi kanın tam bir şekilde kesilmesi şarttır. Ancak bu konuda her kadının durumu aynı olmayabilir. Bu konudan emin olmak için günleri iyi hesap etmek gerekir.

  Şöyle ki:
  10 günden fazla olan adet günleri özür sayılır. İki adet halinin arasında 15 gün geçmişse ondan sonra gelen kan hayız kanı olarak değerlendirilir. Kadınlar adet hallerine çok dikkat etmelidirler. Çünkü bu haller, onların birçok din görevleri ile ilgilidir. Bu konu ile ilgili başlıca meseleler şunlardır:

  Kadınlar en az dokuz yaşlarında buluğ çağına erer ve adet görmeye başlarlar. Elli veya elli beş yaşlarında da "Sinn-i İyas" denilen adet görmeme devresine girerler. Bu yaştan daha önce adetten kesilen kadınlar da vardır.

  Adet müddetinin en azı üç gündür (yetmiş iki saattir). En çoğu da on gün, (iki yüz kırk saat) Bu iki zaman arasında görülecek kanlar, adet kanı sayılır. Bu zaman içinde devamlı olarak kanın gelmesi gerekmez, ara sıra kesilebilir. Örnek: Bir kadın üç gün kan gördükten sonra iki gün kanı kesilse ve arkasından üç gün daha devam etse, bu sekiz günün hepsi adet gününü teşkil etmiş olur.
 2. Selin
  Bayan Üye

  Cevap: Adet Ne Zaman Biter


  Adet, ergenlik dönemine giren bir kızın en erken 21 en geç ise 30 günde bir yaşadıkları bir evredir. Her kadının adeti farklı sürelerle görür. Bir kadın en az 3 gün en fazla ise 8 gün adet kanaması görür.+ Yorum Gönder