+ Yorum Gönder
Moda - Gelin Odası Kategorilerinden Gelinlikte Pembe Kuşağın Anlamı Makalesini Okumaktasınız.
 1. Galus
  Super Moderator  Gelinlikte Pembe Kuşağın Anlamı


  Gelinlikte pembe kuşağın anlamı nedir ?, son zamanlar içerisinde Gelinlikleri rengarenk görmekteyiz, eski zamanlarda gelinlik üzerinde sadece kırmızı kurdale bağlanırdı ,oysa günümüzde farklı renkler takılmaktadır.

  Kuşakları kendi adetlerimize göre Ağabey yada Baba takar, herkesin görebileceği şekilde takılmakta ve inanışa göre bereket geti simgelemektedir.  Kuşakların anlamı::


  Pembe renk kuşak
  : Aşk ile bağlı olduğu kişiye gerçekçiliğini bağlılığını her zaman göstermek için tercih edilen bir renktir.Aynı zamanda bu renk romatizmi simgelemektedir.
  Zamanımızda ünlüler in taktığı kuşaklar siyah renktedirler, neden siyah renk takarlarki,modamı değilmi yada farklı bir anlammı taşımaktadır gelin hep birlikte bu renklerin ne anlama geldiğini öğrenelim.


  Kırmızı olan kuşak ;:kırmızı kuşak,iyi bir ev kadını olacağına dair söz vermiş demektir.

  Siyah kuşağın anlamı: Daha önceden evlenmiş olduğunun göstergesidir.


  Mor kuşağın anla: Resmi olmayı simgelemektedir,saray içerisinde yapılan bu gibi düğünlerde mor kuşak bağlarlar.  Gri Kuşağın anlamı : Kendisinin karar vermesi ile evlendiğini ve kendine güvendiğini gösteren bir kuşaktır.  sizlerde kendinize kendi düğününüzde dilediğiniz rengi seçebilirsiniz. karar sizin.
 2. BAKİYE
  Bayan Üye

  Cevap: Gelinlikte Pembe Kuşağın Anlamı


  Evlenen çiftlerin düğünlerinden sonra en dikkat çeken şey gelinin beline bağlanan kurdalyedir. Bu kurdalyenin rengi düğünün bir özetidir resmen. Evlenen gelinin beline bağlanan pembe kuşağın anlamı aşkla bağlanan bir evliliktir.+ Yorum Gönder

geline pembe kuşak

gelinlikte renkli kuşak

gelinlikte pembe kuşak

pembe kuşak

pembe gelin kuşağı

pembe gelinlik kuşağı