+ Yorum Gönder
Dekorasyon - Ev Tasarım Kategorilerinden Evdeki Tasarruf Tedbirleri Makalesini Okumaktasınız.
 1. Galus
  Super Moderator  Evdeki Tasarruf Tedbirleri


  Evde Yapılabilecek Tasarruf Önlemleri Nelerdir ?

  Herşeyde olduğu gibi evdeki eşyalar için dikkatli olmak gereklidir. ve bu dikkatin yanındada tasarruf önemli bir noktadır.

  Geçim sıkıntısı yaşıyor olabilirsiniz ve bazı harcamalarınızı özelinizden kullanıyorsanız işte o zaman evdeki eşyalardan tasarrufta bulunarak buna engel olabilirsiniz.

  Böylelikle Aile bütçesine katkıda bulunmuş olur ve bir kenara belli miktarda para ayırabilirsiniz.

  Örneğin: Bulaşık makinelerine koyacağımız bulaşıkların önceden çalkalanması bu suyun soğuk su olması gerekiyor.
  makinelerimizi aşırı doldurarak çalıştırmamalıyız.

  eğer yaz aylarındaysak ısı ve nemin azalmasını sağlamak için sabah yada akşamları yıkama yapalım. bulaşıklara 60 derece su sıcaklığı yeterli olacaktır.

  Çamaşır makinemizin içerisini tam şekilde dolduralım ve öylece çalıştıralım.
  çamaşırlarımız için sıcak su değilde ılık su ile yıkayalım.
  Yıkanan çamaşırları fazla kurutmamıza gerek yoktur. fazlaca kurutmak elbiselerimzi yıpratır ve tüylendirir.


  Çok fazla köpük yapan ilaçlar kullanmaktan uzak duralım,yapacağımız her yıkamanın ardından kurutucudaki filtreyi temizlememiz fayda sağlar.

  Dolaplarımızı bulaşık makinesi,radyatör,soba gibi hatta çamaşır makinasından uzak tutunki enerji tüketimiziz yüzde 10 ,15 gibi bir oranla azaltın.

  Buzdolabınızın sıcaklığı +5 derece , derindondurucuyu -18 derecede tutalım şunu unutmayalımki düşük olan sıcaklık bizler için enerji israfı olur.


  Yemeklerimizi buzdolabına koymadan önce dışarıda birmüddet soğutalım ve öylece koyalım buzdolaplarımızın kapakları hva kaçırmamasına özen gösterelim.
 2. çiçekçi
  Yeni Üye

  Cevap: Evdeki Tasarruf Tedbirleri


  Her yerde dikkatli olduğunuz gibi evde de bazı elektrikli eşyaları tasarruflu kullanmamız gerekir. tasarruflu kullanacağımız en önemli eşyalardan biriside ütüdür ütüyü açtığımızda sona doğru geldiğimizde ütüyü fişten çıkarıp devam edebilirsiniz.+ Yorum Gönder