+ Yorum Gönder
Moda - Estetik Bakım Kategorilerinden Cildin Parlaklığı İçin Öneriler Makalesini Okumaktasınız.
 1. Leyl'i Yar
  Yeni Üye  Cildin Parlaklığı İçin Öneriler


  Cildin Parlaklığı İçin Öneriler

  Kadın olsun erkek olsun cildinin sağlıklı ve taze görünmesini sağlamak için bir çok bakım uygulamaları yapmaktalar. Cildin parlaklığı için gerekli olan koşullar neler olduğunu sizlerle paylaşacağız.

  Cilt üzerinde büyük etkisi olan su, cildin parlaklığı konusunda da birinci sırada yer almaktadır. Günlük 1,5 ya da 2 litre su tüketmeye özen göstermelisiniz.

  Her bayanın makyaj temizleme toniklerinin olması gerekir. Sabah ve akşam olmak üzere iki defa kullanılması gereken bu tonikler cildi kirden ve ölü deriden arınmasını sağlar.

  Sürekli değişen hava koşullarına açık olan yüzümüzün temiz kalması mümkün değildir. Bu nedenle günde iki defa yüzün yıkanarak temizlenmesi gerekir.

  Cildin yağ dengesini korumak ve nemlenmesini sağlayan kremler yatmadan önce kesinlikle sürülmelidir. Gün içinde de kurumasını engellemek amacıyla nemlendirici kullanılmalıdır.

  Cildini doğal yollarla korumak isteyen kişilerin mutlaka meyve tüketmesi gerekir. Meyvelerin cilde kalıcı etkisi olduğu gibi parlaklık üzerinde de etkisi bulunmaktadır. Her gün düzenli olarak farklı meyvelerin tüketilmesi ile faydası görülecektir. 2. BAKİYE
  Bayan Üye

  Cevap: Cildin Parlaklığı İçin Öneriler


  Cilt parlaklığı için öncelikler güneşten yüzünüzü uzak tutmaya özen göstermelisiniz. Ayrıca cilt temizliği için günlük ılık su ile banyo etmeli ve yüz türüne göre sabun kullanmalısınız. Ayrıca piyasada yüzdeki siyah noktalar için kremler bulunmaktadır. Bunu da çok dikkatli bir şekilde seçmelisiniz.+ Yorum Gönder