+ Yorum Gönder
Eğitim Bilimleri - Eğitim Kategorilerinden Bitki Ve Hayvanlara Sevgiyle Davranmanın önemini Anlatan Kompozisyon Makalesini Okumaktasınız.
 1. Selim
  Administrator  Bitki Ve Hayvanlara Sevgiyle Davranmanın önemini Anlatan Kompozisyon


  Sevgi bu hayatta insanı iyi hissettiren duygulardan biridir. Sevgisiz insan kurumuş ağaca benzer. İnsan sevdikçe mutlu olur, huzur bulur. Doğa bize sunulan bir nimettir ve doğada yaşayan bütün canlıları sevmek bizlere huzur verir.
  Bir söz vardır. Hayvan sevmeyen, insan sevemez diye. Bu sözden de anlaşıldığı gibi hayvan sevgisi insanlar için önemlidir. Bazı aile evinde bitki yetiştirir iken, bazı ailede hayvan besler. Bütün canlıların sevgiye, şefkate ihtiyacı vardır. Onlar konuşamıyor olsa da hissederler sevildiklerini. Bir bitkiye sevgiyle yaklaşmak, onunla konuşmak, o bitkiyi güçlendirir. Büyümesine yardımcı olur. Evimizde beslediğimiz evcil hayvanlarda öyledir. Sevildiğini bilmek onlara güven duygusunu verir. Özellikle köpekler sahibine çok sadık hayvandır. Kedi ve köpekler barındıkları evden kilometrelerce uzağa gitmiş olsalar da sahiplerini kokusundan tanırlar ve evlerini bulurlar. Sahibini kurtaran köpek, bebeği uyutan kedi gibi birçok haberler görüyoruz televizyonda. Bunların temelinde sevgi yatmaktadır. O hayvanlar, sahiplerinin sevgisiyle kendilerini ailenin bir parçası olarak görüyorlardır.
  Başta da söylediğimiz gibi, her şeyin başı sevgiden geçer. Sadece insanları değil, doğadaki bütün canlıları sevmeli, onları tehlikelere karşı korumalıyız. 2. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder