+ Yorum Gönder
Eğitim - Çocuk Bahçesi Kategorilerinden Eski çoçuk Oyunları Nelerdir Nasıl Oynanır Makalesini Okumaktasınız.
 1. Selim
  Administrator  Eski çoçuk Oyunları Nelerdir Nasıl Oynanır


  1.Saklambaç: İkiden fazla kişi ile oynanan bir oyundur. Arkadaşlar arasında seçilen bir kişinin gözleri kapatılır diğerleri ise saklanır. Ondan geriye doğru saydıktan sonra gözünü açıp arkadaşlarını bulmaya çalışır. Bulduğunu ebeler ( dokununca veya bulunca olabilir) ve bu sefer sıra ebelenene gelir.
  2.Yakalamaca;bir grup arkadaşla oynanır. Grup içinden biri seçilir seçilen arkadaş guruptaki arkadaşlarını yakalamaya çalışır. Yakalanan oyunu kaybeder.
  3.Topaç Çevirme: topaç tahtadan yakılan bir oyuncaktır ve iple oynanır.
  3.Misket Atma: bilyelerle oynanan bir oyundur.
  5.Pokemon Oyunu: pokemon kartları ile oynanan bir oyundur.
  7.Yerden Yüksek: bir grupla oynanır. Gruptan biri seçilir ve seçilen yere basanları ebelerse ebelenen oyunu kaybeder ve oyundan çıkardı.
  9.Yakan Topu: Arkadaşlar ikişer gruba ayırılır ilk grup ikinci grupta seçilen iki kişinin arasına geçerler ve ikinci grup topu aralarında olan birinci grup üyelerine atar top değdiği anda oyundan atılır..
  10.İp Atlamaca: en az üç kişi ile oynanır. İki kişi ipi sallarken biri ortada atlar. Eğer ortada atlayana ip değerse oyunu kaybeder sıra diğerine gelir.
  11.Çizgi Oyunu: yere kutucuklar çizilir ve bir kurala göre sırasıyla kutuların kenarına basmayacak şekilde oynanan bir oyundur. 2. AYFER
  Bayan Üye

  Cevap: Eski çoçuk Oyunları Nelerdir Nasıl Oynanır


  images.jpg
  saklambaç;en az iki kişiyle oynanan bir oyundur bu oyunda bir kişi yüzünü duvara yaslayarak gözlerini kapatır diğerleri ise hepsi saklanır gözünü kapatan kişi saymayı bitirdikten sonra arkadaşlarını aramaya başlar bulduğu arkadaşını ebeler bu sefer sayma sırası ebelenene gelir.+ Yorum Gönder