+ Yorum Gönder
Sağlık - Bebek Sağlığı Kategorilerinden Tüp Bebek Riskleri Nelerdir? Makalesini Okumaktasınız.
 1. zeynep
  Yeni Üye  Tüp Bebek Riskleri Nelerdir?


  Tüp Bebek Riskleri
  Tüp Bebek ve Riskleri
  Tüp Bebek Riskleri Nelerdir?
  Tüp Bebek Riskleri Hakkında Bilgi

  Uzmanlar Tüp bebek uygulamalarında çoğul gebeliklerin erken doğum ve buna bağlı sakatlık ve zeka geriliği riskini beraberinde getirdiği, ancak uzun yıllardır bebek isteyen anne-baba adaylarının bu riski görmezden geldiği bildirildi.

  Tedavinin her aşamasında riskler vardır.

  İlaç kullanımı yani yumurtalıkların uyarılması bazı aşırı yanıt veren hastalarda, örnek olarak polikistik overlileri verebiliriz, OHSS denen aşırı uyarılma sendromuna %2-5 hastada sebep olabilir. Bu durum çok şiddetli olduğunda hayatı tehdit edebilir. Bu durumdan kaçınmak için çok dikkatli ilaç tedavi planı yapılmalıdır.

  Yumurta toplama esnasında anestezi altında veya lokal anestezi ile cerrahi bir işlem yapılmaktadır. Enfeksiyon ve kanama riskleri vardır. Tecrübeli uzmanların ellerinde bu oranlar oldukça düşüktür.

  Gebelik sağlanması durumunda en istenmeyen sonuç üç veya daha fazla fetusun görüldüğü durumlardır. Artık Tüp bebek yönetmeliğine göre standart hastalarda 3 ten fazla embryo transfer edimesi yasaktır.

  Diğer bir şaşırtıcı problem ise, dış gebeliklerin (%1 hastada) ve hatta aynı anda bir rahim içi, bir de dış gebeliğin aynı anda bulunduğu olgular karşımıza çıkabilmektedir. 2. BAKİYE
  Bayan Üye

  Cevap: Tüp Bebek Riskleri Nelerdir?


  Tüp bebek risklerinden bazıları şunlardır; anne hamile iken çok hassastır ve kendisine çok dikkat etmesi gerekiyor küçük bir yanlışta bebeğin düşme tehlikesi vardır, bebek doğduktan sonra veya dogmadan önce kalıtsal veya fiziksel hastalıkları olabilir vb.+ Yorum Gönder