+ Yorum Gönder
Dekorasyon - Avlu Bahçe Kategorilerinden Bahçelerimizdeki Salyangozlardan Kurtulma Yolları Makalesini Okumaktasınız.
 1. Galus
  Super Moderator  Bahçelerimizdeki Salyangozlardan Kurtulma Yolları


  Salyangozlardan Kurtulmak İçin Neler Yapılmalı


  Salyangozlar haşare gurubu içerisine girmektedirler.insana zarar verir ve çok değişik bir haldedirler. kendileri kabuk içerisinde gizlenmiş bir haşaredirler. Kabukları kıvrık bir şekildedir ve sıcak ,soğuk ve tehlikelerden böylece korunmuş olurlar.

  Salyangozlar hareketsdi iken vucutlarının hepsi kabuk içerisndedir ve böylece dinlenmiş olurlar.kabuk ve vucudu arasında nbir sıvı bulunur bu sıvı salgılandıktan sonra bu sıvının üzerinde hareket etmeye başlar.ve bu sıvı parlak hali alır,sıvı kaybettiği için daima suya ihtiyaçları vardır.bu sıvı kendisinin vucud ısısınıda dengelemiş olur.

  Dolayısıyla salyangozlar nemli ve sulu olan yerleri seçerler.Ev içerisine giren salyangozlarda doşarıdan evlerimize mikrop taşırlar buda bizler için zararlı birşeydir.

  Bu haşarelerin bazılarında otçul olduğu kadar etçilde vardır.genel olarak yeşil ve canlı olan bitkileri yerler.bahçelerimizde yetiştirdiğimiz meyve ve sebzeleri tüketitler.domates,marul,ıspanak,biber,salatalık,h avuç maydonoz gibi bitkileri yer ve zarar verirler.

  onlar için yapılacak en iyi müdahale ve engelleme yöntemi ilaçlama dır.fakat bu ilaçlamayı firmalar ilede yapabilirsiniz böylelikle hem kendinize hemde sebze ve meyvelerinize zarar vermemiş olursunuz.
 2. Leyl'i Yar
  Yeni Üye

  Cevap: Bahçelerimizdeki Salyangozlardan Kurtulma Yolları


  Bahçemizin her yerinde gördüğümüz salyangozlar için yapılacak müdahale ilaçmalardır.Bu ilaçma tekniklerini yetkili olan firmalara ilaçlatılarak hem bahçenizdeki zararlı hayvanlardan hemde kendinize zarar vermeyerek işinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. 3. Kayıtsız Üye

  Cevap: Bahçelerimizdeki Salyangozlardan Kurtulma Yolları

  Bahçem salyangoz dolu nasıl kurtulurum...?+ Yorum Gönder

salyangozdan kurtulma yolları

salyangoz dan kurtulmak

salyangoz engelleme

salyangoz dan kurtulma