+ Yorum Gönder
Eğitim - Atatürk Köşesi Kategorilerinden 19 Mayıs ile ilgili Sözler Makalesini Okumaktasınız.
 1. çiçekçi
  Yeni Üye  19 Mayıs ile ilgili Sözler


  19 Mayısı Atatürk geçlere armağan etmiştir. Atatürk’ün gençlere armağan ettiği bu günde Atatürk’ü anma ve kutlamalar yapılır. Bu 19 Mayıs etkinliğinde 7’den 70’e herkesi bulmak mümkün.

  Atatürk’ün emanet ettiği bu güne özel sözleri şöyledir:

  -"Gençler, Cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile, insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız. Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz... benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır."
  Mustafa Kemal ATATÜRK

  -"Milletin bağrından temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri (Türkiye Cumhuriyetini) ona bırakacağım ve gözüm arkamda kalmayacak."
  Mustafa Kemal ATATÜRK

  -"Her şeye rağmen muhakkak bir ışığa doğru yürümekteyiz. Bende bu imanı yaşatan kuvvet, yalnız aziz memleket ve milletimin hakkındaki sonsuz sevgim değil, bugünün karanlıları, ahlâksızlıkları, şarlatanlıkları içinde sırf vatan ve hakikat aşkıyla ışık serpmeye ve aramaya çalışan bir gençlik görmemdir."
  Mustafa Kemal ATATÜRK)

  -"Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk'ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! .. Bu belli. Fakat zekânı unut! .. Daima çalışkan ol..."
  Mustafa Kemal ATATÜRK 2. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder