+ Yorum Gönder
Eğitim - Atatürk Köşesi Kategorilerinden İki Kişilik Ekip Kurup Atatürk Inkılaplarıyla ilgili Bir Televizyon Programı Makalesini Okumaktasınız.
 1. Selim
  Administrator  İki Kişilik Ekip Kurup Atatürk Inkılaplarıyla ilgili Bir Televizyon Programı


  İki kişilik ekip kurup Atatürk inkılaplarıyla ilgili bir televizyon programı hazırlayacağınızı düşününüz. Bunun için Atatürk inkılaplarından birini seçiniz. Seçmiş olduğunuz inkılabı, hazırladığınız televizyon programında nasıl anlatırsınız?

  Ahmet: Atatürk inkılapları Türk tarihinde bir devrim olmuştur.

  Mehmet: Atatürk devrimleri Türkiye’yi değil tüm dünyayı kapsamış ve tüm dünyaya örnek inkılaplardır.

  Ahmet: Gerek siyasal alanda gerekse sosyal alandaki yapmış oldukları hizmetler ile tüm ülkenin hayranlığını kazanmıştır.

  Mehmet: Ahmet bey’in söylediklerine aynen katılıyorum ve ilave etmek gerekirse: Hukuk alanında, Eğitim alanındaki devrimleri ile yine tüm Türkiye dâhil tüm dünyanın hayranlığını kazanmıştır.

  Ahmet: Mehmet beyin söylediklerine ilave olarak Ekonomi alanındaki inkılapları ile dünyayı yakından takip etmeyi ve ölçü tartı birimlerindeki değişiklikler ile bağlantı kurmayı başarmıştır. Bu televizyon kanalında açıklamış olduğumuz kısaca inkılapları ben Ahmet ve bende Mehmet ‘e vermiş olduğunuz kıymetli vaktinizden dolayı size ve kanalınıza teşekkür ederiz. 2. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder