+ Yorum Gönder
Özel Günler - Anneler Günü Kategorilerinden Anneler Günü Ne Zaman Makalesini Okumaktasınız.
 1. Selim
  Administrator  Anneler Günü Ne Zaman


  Dünya ya gelme vesilemiz ve gözlerin nuru olan annelerimize olan sevgimizi sadece bir güne sığdırmamalıyız. Buna rağmen bazı özel olarak kutlanan günlerde annelere olan sevgi çeşitli vesilelerle yaşatılmaktadır. Her yıl olduğu gibi bu yılda heyecanla annelere sürpler hazırlanarak anneler gününe hazırlıklar yapılmaktadır.
  anneler günü.jpg
  Anneler Günü, anneleri anmak ve onurlandırmak amacıyla tüm dünyada farklı zamanlarda kutlanan özel gün. Anna Jarvis'in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongrenin onayıyla Amerika çapında genişledi. Zamanla başka ülkelere de yayıldı. Annelere armağan edilen bu özel gün Türkiye'de 1955 yılından bu yana kutlanmaktadır. Türkiye'de Mayıs ayının 2. Pazar günü Anneler Günü olarak kutlanır. Bu evrensel günde, Dünyada milyonlarca anne, çocukları tarafından sevgi ve saygı ile anılır.
 2. Zehra
  Bayan Üye

  Cevap: Anneler Günü Ne Zaman


  Türkiye de her sene anneler günü 14 mayısta kutlanılır. değerli annelerimizin anneler gününü en iyi ve en güzel şekilde kutlamalıyız.Bunun için annelerimizin doğum günü için birkaç gün önceden hazırlık yapmalıyız.
  images (1).jpg+ Yorum Gönder